İlişkinizde her şeyin yolunda gittiğini ve kusursuz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Asla tartışmıyor olmanız veya iyi giden bir seks hayatına sahip olmanız, size bu ilişkinin sonsuza kadar süreceğini düşündürebilir. Ancak bütün bunlar ayrılık sebebiniz de olabilir. Bir ilişkinin son bulmasına neden olabilecek durumları sizler için paylaştık.

İlişkiyi Bitiren Nedenler, Erkekleri ve Kadınları Rahatsız Edebilecek Davranışlar

 • Partnerinize Çok Bağlı Olmanız: Sağlıklı bir ilişki için çiftlerin birbirine bağlı olması
  önemlidir. Ancak bu bağlılık tek taraflı olmamalıdır. Aksi halde ilişkinizde ciddi sorunlara sebep olacaktır. Partneriniz yokken kendinizi güven de hissetmemeniz, sürekli yanınızda olmasını istemeniz ve tek başınıza bir şeyler yapmaktan korkmanız, İlişkinize fazla bağlı olduğunuzu gösteriyor demektir. Partneriniz zamanla bu kadar yoğun ilgiden bunalıp ilişkiyi bitirmek isteyebilir.
 • İyi Giden Seks Hayatı: İyi bir cinsel hayatın ilişkinizin bitmesine sebep olabileceğini biliyor muydunuz? Cinsellik ilişkinin olmazsa olmazıdır fakat sorunlarınızın üzerini kapatmak için cinselliği tercih etmemelisiniz. Seks hayatınız iyi olduğu için sorunlarınızı görmezden gelip tartışmanın sonunu sekse bağlamamalısınız. İlerde ufak bir sorunla karşılaşırsanız ilişkinizin aniden bitmesine sebep olacaktır.
 • Birbirinize Çok Benzemeniz: Birbirinize ne kadar uyumlu olursanız, ilişkinizin o kadar iyi gideceğini mi düşünüyorsunuz? Eksik yönlerinizi birilerinin tamamlayacağına ihtiyaç duyabilirsiniz. Asosyal biriyseniz sizi sosyalleştirecek biriyle birlikte olmanız ilişkinizde çok daha mutlu olmanızı sağlayabilir. Ya da fazla endişeli biriyseniz sakinleştirecek yapıda biri olması kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olacaktır. Fakat kendinizde sevmediğiniz özellikleri partnerinizde görmeniz tahammül sınırlarınızı düşürerek büyük tartışmalara neden olabilir.
 • Asla Tartışmamanız: Partnerlerin birbirlerine hakaret ettikleri sürekli seslerin yükseldiği bir ilişkinin sağlıklı olduğunu söylemiyoruz. Ancak tartışmaların yaşandığı bir ilişki sağlıklı değildir. Tartışmaların ilişkiniz için iyi olduğunu düşünüp farkında olmadan bir şeyleri içinize atmış oluyorsunuz. Mutlu olmanın sırrı partnerinizle sorunlarınızı tartışarak çözmekten geçer. Aksi halde içinizde biriktirip bir anda patlamanıza ve ilişkinizi bitirmenize sebep olacaktır.                                                                                          Ortak Amaçlarınızın Olması: partnerinizle ortak hayat amaçlarınızın olması güzeldir elbette, ancak tüm ilişkinizi bu amaçlar üzerine kurmamalısınız. Çünkü zamanla diğer insanlar gibi sizde değişeceksiniz. Çiftelerden birinin amaçlarından vazgeçmesi ilişkinin bir anda çökmesine sebep olacaktır. Başka ortak noktalar edinmeniz ilişkinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Fedakarlık Yapmanız: Partnerinizi mutlu etmek için kendi karakterinize pek uymayan şeyler yapmanız gerekebilir. Ama sürekli kendi hayatınızdan ödün vermeniz karşı taraf için fedakarlık yapmanız sadece size değil ilişkinize de zarar verir. Zamanla partneriniz bu durumu fark etmemeye başlar hatta bir noktadan sonra sizin bu tavırlarınız bir görev haline gelebilir. Küçük bir olayda bile taviz veren taraf siz olmadığınızda, bu durum ilişkinizde soruna yol açacaktır.

İlişkinizde Bu Hataları Yapmayın!

Basit gibi görünen, fakat bir araya geldiğinizde ilişkinizin pat diye bitmesine sebep olan birçok alışkanlık var. Daha sonra “Neden beni terk etti, hiç bir kabahatim yoktu” dememek için lütfen daha dikkatli davranın.

Yapılan araştırmalarda, ilişkideki kadın ve erkeklerin en fazla rahatsızlık yaşadıkları eğitim ve alışkanlıkların listesi çıkarıldı. Her iki taraftan birinin yapacağı küçük bir hata, zamanla alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor. Bu küçük hatalar sıklıkla olmaya devam ettiğinde ise, ilişkiler son bulabiliyor. İlgili araştırma, ABD’ de bulunan bir üniversite’de 160 kişilik gurubun incelenmesiyle yapılmış. Araştırmada, ilişkiyi bitirebilecek hatalar şu şekilde sıralandı;

İlişkide erkekleri rahatsız edebilecek durumlar

 • Topluluk içerisinde bulunan kadının, aşırı derecede sevgi sözcükleri kullanması.
 • Yolculuğa çıkarken gereğinden fazla eşya alması.
 • Kadındaki kıskançlık ve sahiplenme duygularının aşırı olması.
 • Makyaj malzemeleri ve bakım ürünlerinin çok önemli eşyalar gibi görülmesi.
 • Devamlı sevgi sözcükleri duymak istemesi.
 • Saatlerce alışveriş yapılması.

İlişkide kadınları rahatsız edebilecek durumlar:

 • Erkeğin burun karıştırma, gaz çıkarma ve geğirme gibi kaba davranışlarda bulunması.
 • Islak havluların, kirli çorapların yerlere atılması.
 • Konuşurken başka şeylerle meşgul olması.
 • Evde tükenen bir şeyin yerinin doldurulmaması.
 • Gereksiz yere ve aşırı derece sarhoş olunması.
 • Erkeğin korku filmi seyrederken korkması.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER