Kozmik beden temizliği, ilkbaharda mart, nisan, mayıs aylarında ayın gökteki hareketine göre; gökteki ayın (kameri) 9. günü başlanıp, 15. günü bitirilir. 15. gün dolunayda kozmik beden temizliği detoks arınma yapılarak, karaciğer, safra ve kalın bağırsağın temizliği sağlanır. Bu konuyla ilgili bugüne kadar yapılan araştırmalarda, kozmik beden temizliği sonrasında kan değerlerinden başlayarak, bağışıklık sistemine kadar olağanüstü değişikliklerin yaşandığı ortaya çıkmıştır.

Beden Temizliği Nasıl Yapılır, Bedeni Arındırma Usulleri Nelerdir, Beden Temizliği İçin Kozmik Sebze Suyu Tarifi

Beden temizliğine başlamadan önce, kişinin uzman hekim tarafından muayene edilmesi gerekir. Genel muayene yapılarak geçirmiş olduğu hastalıklar varsa, tek tek irdelenerek mevcut şikayetlerini, psikolojik durumunu, tansiyon ve şeker değerleri tespit edilerek, gerekirse kısmi check-up yapılmalıdır.

Beden temizliğinde 7. günün akşamı için 1 bardak zeytinyağı ve 1 bardak limon suyu yudum yudum planlı olarak içilerek, uykuya geçilmelidir. Bu sayede, beden ve karaciğer sıcak tutulur. Arınmanın 8. günü yani ayın 15’inden 16’sına geçilen sabah lavman, detoks yaparak temizlenip, arınma gerçekleştirilir.

Beden Temizleme- Arınma Usulleri ve Zamanı

İnsan vücudunda kalın bağırsağı temizlemek için en etkili ve zararsız yöntem olarak, beslenme değişikliği ile bitki alımı önerilir.

Her sabah aç karnına içilecek kozmik sebze suyu tarifi

300 gr. Havuç, 90 gram kırmızı pancar, 200 gram ıspanak. Bu karışımdan yaklaşık 2 bardak sebze suyu çıkar. Destek olarak içine yeşil elma suyu tavsiyesi yapılabilir.

  • Her gün 300-500 gr. bu meyve ve sebzelerin suları içilmelidir.
  • Eğer tüketilen sebze ve meyveler şişkinlik yapıyor ve gaz oluşturuyorsa, sadece haşlama sebze tüketilir.
  • Mevsime uygun olan meyve ve sebzelerden az miktarda alınır.
  • Gıdalar şayet gaz oluşumuna ve şişkinliğe sebep oluyorsa, taze fasulye, bezelye, soğan, lahana ve pancar gibi gıdalar haşlama ve sıcak, az pişirilmiş olarak yenebilir, çiğ olarak yenmemelidir.
  • Gaz oluşumunu önlemenin, reflü ülser ve diğer mide rahatsızlıklarının çözüm yolu ise taze çiğ lahana suyuna patates suyu katarak içmektir.
  • İlk başlangıçta vücudu alıştırmak için 150 gr. havuç ve 150 gr. lahana ve patates suyuna geçiş yapılır ve gaz oluşumu, reflü, ülser tamamen ortadan kalkana kadar devam edilir.
  • Lahana suyunun içine tuz katılmamalıdır.
  • Gaz oluşumuna destek olarak dışarıdan müdahale etmek için, karın üzerine papatya bitkisi ile ısıtılmış sıcak kompres, sıcak küvet, vücudu susam ve badem yağı ile yağlama uygulanabilir.

Aç Kalarak Bedeni Temizleme-Arınma

ABD’li doktor Breakt’ ın yöntemi, kişinin her hafta 1 kez, 24 ile 36 saat arası aç kalması az-yagli-lahana-salatasigerektiğini söylüyor. Bu sayede, kişinin organizması sindirim için enerji harcamayacaktır. Metabolizma, organizma sistemlerinden oluşan zehirli maddeleri atmak ve bu sistemleri kontrol altında tutabilmek için enerji kullanır. Sonuç olarak, kalın bağırsak duvarından ayrılan taşlar yumuşar. Bu yöntem ile insan, kendi kendine koruma sağlayabilir. Aç kalınan sürenin sonunda, ilk olarak az yağlı lahana salatası ve çiğ havuç yenilebilir. Bu besinler kalın bağırsakta bulunan çamurları atar. Diğer yemekler de sebze ağırlıklı olarak alınmalıdır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER