Şıklığın ve güzelliğin en önemli kuralı, tarzınızı ortaya çıkarmak ve onu doğru bir şekilde uygulamaktır. Kaldı ki, size neyin daha çok yakıştığını sizden başkası bilemez ve kendinizi en iyi tanıyan yine sizsinizdir. Kıyafetleriniz, saç şekliniz ya da kullandığınız aksesuarlarda dahi sizin tarzınız gizlidir. Tırnaklarınızın bakımı da bu hususta çok önem taşır. Doğru bir renk, tırnaklarınıza doğru şekilde uygulanırsa, şıklığınızla ve tarzınızla uyumlu hale gelmiş olur. Bu uyumu gerçekleştirmek uğruna, güzellik salonlarına gidip para sarf ediyor da olsanız, birkaç ufak detay ve ipucuyla siz de tarzınıza tarz katabilirsiniz.

Sade Manikür Nedir, Sade Manikür Nasıl Yapılır, Oje Nasıl Hızlıca Kurutulur?

Tırnaklarınızı sade bir görünümle daha etkileyici hale getirmek istemez misiniz? “Nasıl?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bütün o allı pullu manikürleri bir kenara bırakın. Aşağıda anlatmış olduğumuz sade manikür teknikleriyle arzu ettiğiniz görünümü kazanmanız çok basit.

Sade Manikür Nasıl Yapılır?

80′ li yılların takma tırnak stilini yaratmak için kuaförde saatlerce zaman harcamanıza gerek yok. Manikürü kısa yoldan halleden takma tırnaklar bu sezon oldukça trend. Şimdilerde birçok alternatifi bulunan takma tırnakları, yapıştırma ile yada kendinden yapışan bantları ile uygulayabilirsiniz. Bir ya da iki gün dayanan tırnak bantları, kendi tırnaklarınızı kurutarak zarar vermiyor. İstediğiniz renk ojeyi üzerine uygulayabiliyorsunuz. Bu işlemi oje sürmeden bir gün önce yapın.

  • Renkte natürel: Lavanta ve bordo tonlarının yanında bej tonları size sıradan gelebilir. Fakat bu tonların size zaman kazandıracağını biliyor musunuz? Bunun sebebi açık renk tonlarının daha az renk pigmenti içermesi ve daha çabuk kurumaları.

Önemli: Natürel ojelerde çizilmeler ya da bozulmalar daha az fark edilir.

  • Ekspres bakım:Oje sürmediğiniz günlerde kendinizi bakımsız mı hissediyorsunuz? Belki bir geceliğine ojeden feragat edebilirsiniz. Manikür yerine sadece tırnak bakım kremini sürerek tırnakları nemlendirin. Daha sonra sünger törpü ile tırnaklarınıza parlaklık verin.

Oje Nasıl Hızlıca Kurutulur?

Düzinelerce saç kurutma makinesi, moda haftası süresince kuliste hayat kurtarıyor. Ancak bazıları saçlarda değil, modellerin manikür bitiminde tercih ediliyor. Fön makinenizi  soğuğa ayarlayın ve ojenizi hızlıca kurutun.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER