At kuyruğu

Saçlarınızı ortadan ayırarak yapıştırın ve ensede at kuyruğu yapın. Kuyruk kısmını kabartın lastik takılmış kısmı kaldırarak kuyruktan alt kısma doğru fırça yardımıyla saçlarınızı kabartın. Daha fazla hacim için kuyruk kısmını 3 bölüme ayırın ve maşa ile şekil verin.

 

Pratik dalgalar

Dalgalı saç yapma ipuçlarından oluşan bir el kitabına gerek yok.  Saç  köpüğünü kuru yada nemli saç tellerine sürün ve daha sonra tarakla aşağı doğru tarayın ve böylece üst kısmı düz tutabilirsiniz. Bu tekniği kullanan uzmanlar saçlarınızın alt bölümlerine bukle maşası ile dalgalandırmanızı öneriyor.

Yüksek topuz

Saçlarınıza basit bir topuz ile şekil vermenin kolay ve sizi yormayan bir stil olduğunu biliyoruz yeni bir tarz için saçlarınız tepeden olacak şekilde at kuyruğu yapıp örün ve kuyruğu kendi etrafında döndürün. Böylece topuz daha şık ve zengin görünecektir. Birkaç saç telini dışarıda bırakarak daha salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kolay şekil alan saçlar

Saçlarınız kirli ise dert etmeyin çünkü yıkamanın ertesi gününe saçlar daha iyi şekil alır eğer 2-3 gün yıkanmamış saçlarınıza şekil veremiyorsanız toplamadan ya da topuz yapmadan önce kuru şampuan sıkın. Tıpkı saç uzmanlarının yaptığı gibi..

Deniz ve havuz sonrası akşam üstü saçlarınıza şekil vermek zor geliyorsa keratin bakımı yapabilirsiniz özellikle düz saç sevenler için önerilen keratin bakımı saçı nemlendirirken 6 aya kadar da düz kalmasını sağlıyor. Özellikle yazın şekillendirici ya da maşa ile uğraşmak istemeyen kadınlar keratin bakımından çok memnun kalıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER