Mide bulantısı rahatsız edici olduğu kadar, sağlık konusunda da önemli yeri olan bir hastalık türüdür. Bulantı ve kusmanın yemekten strese kadar birçok sebepleri bulunmaktadır. Peki, mide bulantısından doğal kurtulmanın yolları nelerdir?

Mide Bulantısı Nasıl Geçirilir, Mide Bulantısından Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Mide bulantısı durumları için neler yapmanız gerektiğine geçmeden önce, ihtiyaç duyacağınız mide-bulantisina-ne-iyi-gelir-2malzemelere bir göz atalım. Papaya tabletleri ,zencefil kökü tableti veya taze zencefil kökü, limon, nane çayı,soğan, papatya çayı. Bu malzemelerden istediğinizi seçebilirsiniz.

  • Zencefil; Yediğiniz ekstra yiyeceklerin veya sizi rahatsız eden yiyeceklerin üstesinden doğal yolla gelmek için zencefil kökünü ince dilimler halinde kesin, 10-15 dakika kaynatın, iyice demlenmesi için 15 dakika oda sıcaklığında bekletin ve suyunu balla karıştırarak için. Bu yemek sonrası midenizi hafifletecektir.
  • Papaya Tabletleri; Diğer bir seçenek ise, papaya tabletleridir. Bunlar doğal papain enzimi içerirler. Papain tozu da mide bulantısını geçirmede bire birdir. Bunların yanı sıra nane çayı da mide bulantısı ve kusma hissini yok eder ve sindirimi kolaylaştırır.
  • Nane; Nane çayını akşam yemeğinden sonra tüketin ve sindirim sisteminizi rahatlatın. Limon ve su tüketerek de mide bulantınızın önüne geçebilirsiniz.
    * Papatya Çayı; Mide sorunlarını ortadan kaldırmanın diğer bir yolu da papatya çayıdır. Bu çay midenizin rahatlamasını ve bulantı hissinin azalmasını sağlayacaktır.
  • Lavanta ve kekik; Midemizde bir hastalık varsa kokulara karşı da hassas olabiliyoruz. Lavanta ve kekiği karıştırarak içine de bir kaç damla limon sıkarak koklayarak mide bulantısını giderme sansına sahibiz.
  • Soğan; antibakteriyel ve iltihap sökücü olduğundan mide sendromları içinde çözümdür. Bir çay kaşığı soğan suyu ile bir çay kaşığı zencefili karıştırarak içilmesi halinde mide bulantısını giderir.

Yukarıda yazdığımız çözümlerden hoşunuza gideni deneyin. Uygulamak için seçtiğiniz çözüm her hangi bir etki etmezse başka bir çözüme yönelin. Bu doğal ürünleri Mide-Bulantısına-Ne-İyi-Gelir-660x330kullandığınızda en kısa zamanda olumlu sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz. Özellikle çok fazla yediğiniz zaman ilaçları değil de doğal olan bu ürünleri kullanmayı tercih edin. Ancak yine de bu çözüm önerilerini uygulamadan önce doktorunuza danışın. Ayrıca mide bulantınız ve kusmanız uzun süreli devam ediyorsa başka bir sorunun habercisi olabileceğinden doktora gitmeniz tavsiye olunur.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER