Yıllar geçmiş olmasına rağmen bir ilişkide yaş farkı sorunlara neden olabiliyor. Peki bu yaş farkına rağmen sağlıklı bir ilişki nasıl yürütülür. İşte size yapmanız gerekenlerle ilgili birkaç öneri…

Genellikle erkekler kendilerinden küçük yaşta kadınlarla evlenmeyi tercih eder. Bu erkeklerin neden genç kadınları tercih ettiklerini düşündünüz mü ? Yapılan araştırmalara göre kendinden kadınları tercih etmelerinin sebebinin doğurganlık olduğu  ortaya çıkmıştır. yaşı küçük olan bayanların daha doğurgan oldukları için kendilerinin yaşı ilerlemesi durumunda da sorun olmadığından tercih sebebidir.Aynı durum kadınlarda ise daha iyi baba olacaklarını düşündükleri için tercih sebebi olmuştur.

 

Tabi bunların tam tersi de çıkabilir. Çiftler arasında ki yaş farkı arttıkça başka sorunlarda çıkabilir. Birbirinizin sosyal hayatlarında uyumsuzluk, çevre baskısı, ortak ilgi alanı bulamama .. Bu sorunlardan bir kaçı.

İlişkinizin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için eğer doğru insan olduğuna inanıyorsanız bu önerileri dikkate alın.

Yaşça büyük olan biri ile birlikteliğiniz var ve bu durum sizi içten içe rahatsız ediyorsa, zaman zaman kendinize acaba hata mı yapıyorum diye sormanız ve çevrenizin tesiri altında kalabilirsiniz. Siz 20 li yaşınızda olgunluğa erişebileceğiniz gibi partneriniz 40 lı yaşlarda hala çocuksu davranıyorsa kişiliklerinizin birbirine ne kadar uyumlu olduğunu düşünün.  Yaş farkından dolayı ortak ilgi alanları bulmakta zorlanıyorsanız, bu sorunu ortadan kaldırabilmek için ikiniz için de yeni hobiler keşfetmeyi deneyebilirsiniz. Aranızdaki yaş farkı ne olursa olsun karşılaşacağınız sorunların bundan kaynaklanmayacağını aklınızdan çıkarmayın.

Her ilişkinin temelinde dürüstlük olduğunu unutmayalım. Bu sadece partnerinize karşı değil kendinize karşı da dürüst olmalısınız. Bu ilişkiyi gerçekten onunla mı yaşamak istiyorsunuz , neden onunlasınız ve onda neyi sevdiğinizi kendinize sormalı ve dürüstçe cevap lamalısınız.

Kendinizden küçük biriyle olarak yaşlanma korkularınızı mı yeniyorsunuz yoksa ona gerçekten aşık mısınız ? eğer gerçekten seviyor ve ilişkinizi mantıklı buluyorsanız sizi engelleyecek bir şey olmamalı.

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER