Botox yılan zehridir !

Botox bakteriden elde edilen sıradan  denebilecek bir ilaçtır. Neredeyse bütün antibiyotikler aynı yöntem ile elde edilir. Hepsi bakterilerin kendilerini korumak için salgıladıkları maddelerdir. Yılanlar ile hiçbir alakası bulunmamaktadır.

Botox felç yapar !

Botox verilen kaslar 3-6 ay arası sinirlerden uyarı almaz ve hareketsiz kalır. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi hareketlerine devam eder.

Botox ifadesiz bir yüz yapar !

 

Botox büyük ölçüde alına uygulanan bir yöntemdir. Burada ki hareketsizlikte sadece kaşlarınızı çatmanıza engel olur. Bu da ifadelerinize yumuşaklık katar. Eğer bir aktör değilseniz ifadenizde ki bu değişiklik kimseyi rahatsız etmeyecektir.

Botox bir dolgu maddesi gibi dudakları, yüzü şişirir !

Botox uygulanan bölge şişmez ve botox zaten bir dolgu maddesi değildir. Dolgu maddeleri ayrı bir grupta bulunmaktadır.

Botox doğal değildir ve sağlığa zararlıdır !

Botoxun bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aspirin ne kadar doğal değilse botox ta o kadar değildir.

Estetik dikiş ile iz kalır !

Halkın bildiği bir gerçek olan estetik cerrahların bir yeri kestiklerinde hiçbir iz kalmayacakları kanısı mevcuttur. Bu da yanlış bir bilgidir. İnsan vücudunda bir yer kesilirse muhakkak bir iz kalır ama bu izin süresi cerrahiyi gerçekleştiren doktora bağlı olarak değişir.

İnsan karnına liposuction yaptırırsa bundan sonra aynı yağlar sırtta birikir !

Bu ameliyatta amaç yağı değil bu yağı depolayan yağ hücrelerini almaktır. Depolanacak yer bulamayınca yağlar metabolik artıklar olarak atılır. Sizin ile aynı yemekleri yiyen fakat kilo almayan kişilerin farkı vücutlarındaki yağ hücresi sayısının daha az olmasıdır.

Lipolaction ameliyatından sonra kilo alınırsa ameliyat yapılan yerde çukurlar oluşur!

Bu ameliyat sonrası çukurlar oluşmaması gerekir.  Sonrasında kilo alındığında o bölgede değişiklik olmaması beklenir.

Ben alınırsa kötü huylu hale döner !

Bu yanlış bilinen bir bilgidir. Benler takip edilir eğer şüpheli olanlar varsa zamanında alınır ve tahlil edilir. Hatta bu yöntemle bir çok cilt kanserinin önüne geçilmiştir. Yani bazen ben alındığında değil alınmadığında tehlikelidir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER