İstenmeyen tüyleri yok etmede ağda mükkemel bir çözümdür. Ancak ağda doğru uygulanmadığıo sürece sivilce oluşumuna neden olmaktadır.
Peki ağda sonrası sivilceler neden oluşur?
– Ağda kalitesi ve secimi
– Ağdanın uygulama şekli
– Cilde aşırı sıcak sürülmesi
– Aşırı sert çekilmesi
– Tüylerin uzun yada kısa olması
– Uygulama öncesi cildin nemli olması
gibi türlü türlü sebeplerden sivilce oluşabilmektedir. Bunun neticesinde de çeşitli önlemler almak gerekmektedir.
Bu önlemler nelerdir?
Ağda yapılacak bölgeye pudra sürerek nemini almak gerekmektedir. Pudaryı sürdükten sonra hafif masaj yapılarak vucudun nem yağ oranını almak lazım aksi takdirde vücudun tahriş olmasına sebep olabilir. Bunun ardından fazla sıcak olmayan ağda vucud sürüp bandın tamamen yerleşmesini sağlanmalıdır. Çok hızlı ve sert çekilmemelidir. Sert yada hızlı çekilmesi vücutta tahrişlere neden olabilmektedir. Ağda yapıldıktan sonra hijyen mendilleri ile tamamen temizlenmesi gerekmetedir.
Yüz bölgesi için;
Ağda sonrası yüzde terleme olmamasına çok edilmesi gerekmektedir. Yüzde ki terleme sivilcelerin oluşmasına zemin hazırlanmasına sebep olmaktadır. Ağda uygulamasından hemen sonra buz uygulaması kesinlikle yapılmalıdır. Sivilce oluşumunun engellemesinde birebir bi yöntemdir. Makyaj temizlendikten sonra yüzün tamamen temizlenmesi açısından sabun temizlenmesi de tavsiyelerimiz arasındadır. Bunları yaparak sivilcelenmeyi önlemiş olacaksınız.
Koltuk altı için;
Ağda yapıldıktan sonra koltuk altına temas edebilecek elbiseleri özenle seçmemiz gerekmektedir. Elbisenin ymuşak ve pamuklu olmasına dikkat edilmelidir. Ağda sonrası ciltte oluşan ölü deriyi atılması için peeling uygulaması yapılmalıdır yada peeling içerikli jellerde kullanılabilir. Terlemekten de kaçınınız ki ağda yapılan bölgede sivilce oluşmasın. Vücudun nefes alması açısından dar elbise giymekten kaçınınız. Ağda sonrası muhakkak pudra uygulaması yapıp nemini almayı ihmal etmeyin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER