Yılların yüze vurmuş olduğu tahribata engel olamıyoruz. Ciltte gençleştirme etkisi olan kozmetik ürünleri bulunmaktadır. Fakat uzman önerisi olmadan kullanılan ürünler cilde faydadan ziyade zararlı olabiliyor. 10 yaş gençleşmek istiyorsanız kendinizi sevmeniz, yaşam biçiminizi değiştirmeniz gerekiyor. Gelin hep beraber 10 meddede nasıl sağlıklı genç bir cilde sahip oluruz onu inceleyelim.
1. Yağ : Hayvansal yağ ve margarinden uzak durmamız gerekiyor. Yemeklere gereksiz yağ kesinlikle eklemeyin.
2. Açlık : Kan şekerini sabit tutmak çok önemlidir. Bu sebepten uzun süre aç kalmamak önemlidir. 3-4 saatten fazla aç kalmamak gerekir.İnsülin dalgaları damarları ve bu da cildinizi yıpratır.
3. Protein : Karbonhidratları, bitkisel proteinleri,meyve ve sebzeleri, zeytinyağından veya taze kabuklu yemişlerden gelen esansiyel yağ asitlerini her öğünde tüketmeliyiz.Cildinizin sağlıklı görünmesi için yararlı bitkisel yağlar tüketmeniz gerekmektedir.
4. Sebze : Her gün 2 porsiyon meyve ve 10 köfte kadar sebzeyi mutlaka tüketin.
5. Kilo Alıp Vermek : Sürekli kilo alıp vermek cildin sağlığını etkiler. Bundan uzak durun, beslenme hatalarının önce cildiniz üzerinde etkili olduğunu unutmayın.
6. Balık : Somon balığı sevmiyorsanız yada bulamıyorsanız, ülkemizin en kıymetli balığı olan hamsiyi tüketin.
7. Sağlık : Düzenli olarak sağlık kontrolü yaptırın.Hastalıkların iç organlar kadar yüzünüze de yansıdığını unutmayın.
8. Nemlendirici : Nemlendirici alırken içerisinde kinetik olmasına dikkat edin. Mineral, kaliteli ve kinetik içerikli nemlendiriciler,cildiniz üzerinde daha büyük faydalar sağlamaktadır.
9. Su İçmeden Olmaz : Günde en az 10-12 bardak su içmemiz gerekiyor. Herşeyden önce uymamız gereken altın kural budur. Unutmayın suyun yerini hiç bişey tutmaz. Bundan dolayı içtiğiniz çay ve kahveyi su tüketiminden düşmeyin.
10. Yoğurt Yiyin : Haftada 1 kaşık zeytin yağı ve 3 kez bir su bardağı kadar yoğurt tüketin. Eğer evde yoğurt yapmayı öğrenirseniz, çok daha keyifle yeme şansınız olacaktır.
11. Kahve : Yoğun iş temposunda sıklıkta kahve tüketiriz.Fakat günde 1-2 bardak kahve yeterli olcaktır. Aşırıya kaçmak cildiniz için olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.Önerimiz kahve tüketimini azaltmanız yönünde olacaktır.
12. Kalori : Vitamin ve antioksidan besinlere yönelin. Yağı azaltın, toplam kalori tüketimine dikkat edin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER